Kredyt gotówkowy dla klientów na emeryturze

money-1235656_640.jpg Przed otrzymaniem kredytu bank musi sprawdzić zdolność kredytową klienta. Sprawdza, ile ma zebranych środków na koncie, dowiaduje się o zatrudnieniu oraz o wysokości zarobów. Na koniec upewnia się, czy klient nie posiada już zobowiązań w innych bankach. To wszystko składa się na wiarygodność i zdolność kredytową dla banku. Co jednak, jeśli klient nie posiada już zarobków, a jedynie emeryturę? Czy senior ma jeszcze prawo do wzięcia kredytu czy sam brak zatrudnienia go dyskwalifikuje?

Banki udzielają kredytu osobą na emeryturze na podstawie zaświadczenia o uzyskaniu emerytury oraz informacji na temat wysokości tych składek. Regularność otrzymywania środków wpływa pozytywnie na rozpatrywanie zdolności kredytowych.

Osoba na emeryturze ubiegająca się o kredyt powinna poza dowodem tożsamości dostarczyć do banku decyzję o przyznaniu emerytury oraz ostatni dowód jej wpłynięcia na konto lub dostarczenia do domu. Minimalny wymagany dochód, aby uzyskać pożyczkę, to 550 zł.

Kredyt gotówkowy dla emeryta może różnić się od tego, który otrzymałby człowiek pracujący na stałym stanowisku. Na kredyt wpływa nie sam fakt posiadania emerytury, ale wiek osoby ubiegającej się o kredyt. Wpływa to na okres spławy oraz wysokość pożyczonych pieniędzy. Starszym osobom o wiele trudniej jest otrzymać kredyt, ponieważ dla banku są mniej wiarygodni i stanowią zagrożenie braku spłaty kredytu do końca. Nawet duże dochody mogą nie wpłynąć na decyzję banku. Dzisiaj osoby do 85 roku życia ze stałymi przychodami mogą z łatwością uzyskać kredyt. Po przekroczeniu tej magicznej liczby uzyskanie kredytu będzie trudne lub nawet niemożliwe.

Innymi słowy, do 85 roku życia ważne są przede wszystkim wysokość dochodów, a od 85 roku już wiek kredytobiorcy przede wszystkim zainteresuje pracowników banku.

Jeśli bank zgodzi się udzielić pożyczki, wszystkie formalności załatwia się w taki sam sposób, jak w przypadku kredytów gotówkowych osób zarabiających.

Dla ułatwienia zdobycia pożyczki przez osoby na emeryturze, można spróbować skorzystać z żyranta. Bank będzie bardziej przychylny udzieleniu kredytu, jeśli będzie miał gwarancję, że w przypadku śmierci lub kryzysu finansowego seniora, ktoś inny zajmie się jego zadłużeniami.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.korzystna-oferta.pl/index.php?trackback/5

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu