Czy warto zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Boom na kredyty hipoteczne w kraju trwa od kilku ostatnich lat. Pozytywnie oddziałująca ustawa o kredycie hipotecznym, czy bardzo niskie stopy procentowe ustanowione przez Narodowy Bank Polski to tylko niektóre z najważniejszych czynników związanych z kształtowaniem zainteresowania wokół rynku nieruchomości. Warto powiedzieć, że w kraju funkcjonuje wielu solidnych deweloperów z coraz lepszymi warunkami finansowania mieszkań. Dochodzi do tego program Mieszkanie dla Młodych, dzięki któremu osoby bez idealnej zdolności kredytowej i bez maksymalnych poziomów wkładu własnego uzyskują atrakcyjne miejsce do życia. Czy warto w takich warunkach zaciągnąć kredyt hipoteczny?

money-1766417_640.jpg

Potencjał zaciągania kredytów hipotecznych w Polsce Podstawowa strategia młodych ludzi jest powiązana na początku drogi zawodowej z wynajmem długoterminowym, który faktycznie daje wolność, ale jednocześnie odbiera proces budowania wartości własnego majątku. Przy wynajmie nie musisz dbać o kwestie techniczne w nieruchomości, ale nie możesz również niczego zmienić, np. pod kątem aranżacyjnym. Kredyt hipoteczny to natomiast szansa na kreowanie solidnego majątku, który jest w stanie wygenerować nawet dochód pasywny. Kredytobiorcy charakteryzujący się bardzo dobrą zdolnością kredytową uzyskują od banków atrakcyjne warunki kredytowania nieruchomości, ale ogólnie dostęp do kredytu hipotecznego jest ograniczony. To zatem przewaga inwestycyjna dla gospodarstw domowych o pozytywnej zdolności kredytowej. Dzięki temu możesz wynajmować nieruchomość i na tym zarabiać, bo większość najemców nie ma po prostu innych alternatyw, jeżeli chce mieszkać w danej lokalizacji. Średni zysk z wynajmu mieszkań w Polsce wynosi w granicach 500 – 600 złotych. To całkiem sensowny dochód pasywny, jeżeli normalnie pracujesz i chcesz budować dalszą bazę majątkową. Kredyt hipoteczny warto zaciągnąć szczególnie w okresie obowiązywania niskich stóp procentowych. Ustawa o kredycie hipotecznym zapewniła ponadto solidne warunki restrukturyzacji problematycznego zadłużenia. Jeżeli podwinie ci się noga przy spłacie rat kredytu hipotecznego nie musisz obawiać się natychmiastowej wyprzedaży majątku trwałego. Bank ma wręcz obowiązek przedstawienia wartościowych metod restrukturyzacji. To najczęściej techniki sprawdzone w praktyce, dogodne dla kredytobiorcy i kredytodawcy.

Kredyt w złotówkach, czy może walutach obcych? Większość kredytobiorców powinna zainteresować się kredytem hipotecznym w złotówkach, a raczej w walucie generowania bieżących dochodów. Jeżeli zarabiasz w walutach obcych, wtedy taki kredyt będzie idealny. Dlaczego? Kredyty hipoteczne w walutach obcych to ogromne ryzyko. Giełda walutowa wyróżnia się dynamicznymi wahaniami wartości par walutowych, a to albo obniża, albo zwiększa miesięczne raty, często do niesamowitych, niemożliwych do udźwignięcia poziomów. Czy teraz zainteresujesz się bardziej zaciągnięciem kredytu hipotecznego?

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.korzystna-oferta.pl/index.php?trackback/15

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu