Jakie warunki zaciągania kredytu gotówkowego warto przeanalizować?

Niskie stopy procentowe, a także chęć dalszego luzowania polityki monetarnej pomimo rosnącej inflacji pobudza rynek kredytów gotówkowych, co widać wyraźnie w kreowaniu ofert przez bankowość detaliczną. Na jakie warunki zaciągania kredytów gotówkowych powinieneś uważać i co właściwie przeanalizować, aby nie narazić się na potencjalną utratę zdolności kredytowej?

Brak prowizji, ale wcale nie wyklucza kosztów dodatkowych Jedna z najciekawszych cech kredytów gotówkowych to częsty brak prowizji. Banki rezygnują z prowizji w ofertach promocyjnych, limitowanych (czasowych). Najlepsze kredyty gotówkowe charakteryzują się eliminacją produktów dodatkowych, w tym uruchamiania kart debetowych, rachunków osobistych. Rezygnacja z prowizji to jedno, ale kredytobiorca powinien sprawdzić koszty dodatkowe (wręcz ukryte). Te występują w płatnych powiadomieniach, przy wystawianiu monitów, podczas uruchamiania ewentualnej procedury windykacyjnej. euro-banknotes-4073891_640.jpg

Czy przykład reprezentatywny jest ważny w kredycie gotówkowym? Dobra perspektywa to szczegółowe przeanalizowanie przykładu reprezentatywnego, który pochodzi bezpośrednio z bankowych statystyk. Do przykładu reprezentatywnego pasuje najczęściej ponad 60% obsługiwanych umów kredytowych, dlatego to dobra szansa na wytypowanie prawdopodobieństwa obsługi konkretnego zadłużenia. Przy zmianie harmonogramu spłat, czy innych warunków związanych z kredytowaniem musisz przygotować się na opłaty ustalane indywidualnie. To powszechna praktyka. W dobrych bankach nie występuje natomiast prowizja za wcześniejszą spłatę zobowiązania, co jest bardzo wydajnym sposobem na cykliczne uzupełnianie budżetu domowego.

Czy zgoda współmałżonka jest wymagana przy kredycie gotówkowym? Przy drobnych kredytach gotówkowych nie musisz przejmować się zgodą współmałżonka, jeżeli funkcjonujesz w formalnym związku. W razie problemów z uzyskaniem zadłużenia możesz rozpatrzyć połączenie zdolności kredytowej (dochodów) z partnerem.

Co jeszcze warto sprawdzić? Przed wypełnieniem wniosku zapoznaj się z BIK oraz rejestrami BIG w zakresie eliminacji potencjalnych błędów. Wielu kredytobiorców posiada negatywną historię kredytową przez pomyłki kredytodawców. Lepiej się upewnić, czy nie masz z tym problemów.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.korzystna-oferta.pl/index.php?trackback/26

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu