Planujemy remont jak zabezpieczyć się finansowo?

Remont to jedna z tych inwestycji, której nie straszny jest nawet koronawirus. Problem w tym, że gospodarka w czasie kryzysu nie gwarantuje aż tak dużych przychodów, co oczywiście przedkłada się na niższą wartość inwestycji budowlanych. Jeśli jednak nadal planujemy remont domu lub mieszkania, warto zadbać o odpowiednie zaplecze finansowe. Tylko w niektórych wariantach kredyt gotówkowy jest najlepszym rozwiązaniem, sprawdź to na PortalBankowy.info - porady oraz rankingi znajdziesz w jednym miejscu!.

Średni remont, średnie środki

Kredyt gotówkowy na remont warto brać wyłącznie wtedy, gdy potrzebujemy relatywnie niewiele środków finansowych. Jeśli nasza inwestycja wymaga pożyczenia od 15 do 30 tysięcy złotych, to tradycyjny kredyt gotówkowy będzie jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Przy mniejszych kwotach najzupełniej wystarczy karta kredytowa lub debet na koncie. Środki, które w ten sposób pożyczamy, można zdobyć bardzo szybko, jednocześnie nie narażając się na długie formalności przy wnioskowaniu o pieniądze. A co, jeśli nasze potrzeby są większe? Wtedy jedynym rozwiązaniem pozostaje kredyt hipoteczny, który oferuje nam kwoty nawet w wysokości 100 150 tysięcy złotych. Oczywiście cała procedura zaciągania takiego zobowiązania trwa, aczkolwiek jest to rozwiązanie o wiele tańsze, aniżeli standardowy kredyt gotówkowy.

Zdalnie czy na miejscu

W ostatnich tygodniach zaciągnięcie kredytu gotówkowego wiąże się z koniecznością złożenia wniosku online. Większość banków pozamykała swoje stacjonarne siedziby, oferując swoim Klientom możliwość pożyczenia pieniędzy na zupełnie nowych warunkach (np. kredyt na selfie). Rzecz jasna wiąże się to często z nieco wyższymi kosztami zobowiązania. Dlatego wybierając kredyt gotówkowy na remont, zawsze warto skorzystać z bardziej tradycyjnych form wnioskowania. Dzięki temu uzyskane środki będą jak najtańsze i co równie ważne dostępne w żądanej wysokości. Przed złożeniem wniosku należy dokładnie przemyśleć łączną wysokość zadłużenia. W dobie kryzysu koszty materiałów budowlanych mogą znacząco wzrosnąć!

Praca zdalna a zdolność finansowa

Osoby poszukujące kredytu gotówkowego na remontowanie domu lub mieszkania, mogą mieć problem z uzyskaniem odpowiedniej zdolności finansowej. Problemem jest praca zdalna, która stała się nieodłącznym elementem gospodarczego krajobrazu Polski. Bądźmy szczerzy rozwiązanie stosunku pracy jest w dzisiejszych czasach o wiele łatwiejsze niż chociażby kilka miesięcy temu. Banki zwracają na to uwagę, podwyższając jednocześnie wymagania odnośnie niektórych stosunków świadczonej pracy. Czy to oznacza, że w najbliższym czasie nie uzyskamy środków na wymarzone zobowiązania? Wszystko zależy od tego w jakiej branży aktualnie pracujemy i jaka jest stabilność zatrudnienia w naszej firmie (lub naszym zawodzie).

Jak zwiększyć szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku?

Wnioskując o kredyt gotówkowy na remont mieszkania lub domu, należy postąpić zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Ze względu na fakt, że obecna sytuacja gospodarcza jest dość nieprzewidywalna, należy o ile to możliwe zabezpieczyć część środków w postaci oszczędności. Można też spróbować rozbić remont na kilka etapów inwestycyjnych, z których każdy będzie finansowany krótkoterminowym kredytem gotówkowym. Wreszcie można poszukać dodatkowych dochodów, które można uzyskać poprzez pracę zdalną.

Podsumowanie

Zaciąganie kredytu gotówkowego nigdy nie było takie proste, aczkolwiek ta forma produktów finansowych nie zawsze sprawdzi się w przypadku niewielkich i bardzo dużych remontów. Reasumując im niższa kwota o którą wnioskujemy, tym bardziej elastyczne formy finansowania możemy wybrać.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.korzystna-oferta.pl/index.php?trackback/28

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu